MUTLU BİR CİLT. MUTLU BİR SEN.

Senin ve Cildinin İyiliği için Cilt Bakım Alışkanlıkları

Şunu kabul etmek gerek: cildinin iyiliği ruh halini de etkiler. Bir düşün: Eğer cildinde bir sorun varsa- çok kurumuş, gergin, tahriş olmuş, sivilce çıkarmış veya mat bir görünüme sahipse - o zaman senin bir parçan da olumsuz yönde etkilenir. Diğer taraftan, cildin istediğin gibi görünüyor ve rahat hissediyorsa, özgüvenin tavan yapar. Cildinin durumu ile ruh halin arasında gerçek bir bağlantı vardır. Sağlıklı bir cilt görünümü için benimsediğin bakım alışkanlıkların, hem cildinin daha dengeli ve sağlıklı olmasına hem de ruh halinin daha az iniş çıkış yaşamasına yardımcı olabilir. Kısaca, cildin daha istikrarlı olduğunda, sen de öyle olursun.

1. ALIŞKANLIK: HER ZAMAN SPF KULLAN

Cilt bakım rutinindeki en önemli ürün SPF içeren güneş koruyucu ürünlerdir. UV ışınları;  kuruluk, koyu leke ve kırışıklık görünümü gibi erken yaşlanma belirtilerinin başlıca nedenlerinden biridir. Bulutlu günler de dahil olmak üzere her zaman SPF içeren güneş koruyucu ürünler kullanmak, yıl boyunca cildinin sağlığı ve cildin hakkında nasıl hissettiğinle  doğrudan bağlantılıdır. Güneş ışınlarına karşı iyi korunan bir cilt daha genç görünür ve sana daha iyi hissettirir. Her sabah SPF içeren güneş koruyucu kullanma alışkanlığı kazanman için sana çok seveceğinden emin olduğumuz bir öneri: A Perfect World™ SPF 40 Age Defense Nemlendirici.

2. ALIŞKANLIK: CİLT BARİYERİNİ KORU

«Cilt bariyerin, sağlıklı ve genç görünen bir cildin en önemli unsurlarından biridir" diyor Origins Global Ürün Geliştirme Direktörü Elizabeth Starr. Cilt bariyerini, yani cildinin en dış tabakasını, bir tuğla duvar gibi düşün. Bu duvar sağlam olduğunda hiçbir şey içeri giremez ancak bu duvar çatlamaya başlarsa, yalnızca dış etkenlere izin vermekle kalmaz, aynı zamanda cilt için önemli olan nemin de dışarı sızmasına neden olur. Zarar görmüş bir cilt bariyeri, kuru ciltten kızarıklık görünümüne, kolajen kaybından kırışıklık belirtilerine birçok cilt sorununa yol açabilir. "Güçlü bir cilt bariyeri, kırışıklık görünümüne yol açan cilt sorunlarını önleyerek cildin erken yaşlanmasını engelleyebilir." diyor Starr. Günlük rutininde Mega-Mushroom Relief & Resilience Advanced Face Serum gibi cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı ürünler kullanarak cilt bariyerini destekleyebilir, cildinin sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilirsin.

3. ALIŞKANLIK: PEELING İÇİN ZAMAN AYIR

Cildin için yapabileceğin en iyi şeylerden biri peeling yapmaktır. Sadece ayda bir kez değil, haftada 1-2 defa gibi aralıklarla eksfoliasyon yapmalısın. Her peeling yaptığında, kuru ve ölü cilt hücrelerini temizliyor, tıkalı gözeneklerini arındırmaya yardımcı oluyorsun. Bu sayede daha sağlıklı ve arınmış bir cilt görünümü sağlamış oluyorsun. Peeling aynı zamanda sonrasında uygulanan ürünlerin ciltte daha iyi emilmesini de destekler. Starr'ın belirttiği gibi, «Sağlıklı cilde ulaşmak ve ciltte görünür faydalar sağlamak için peeling adımının değeri tartışılamaz." İki tür peeling rutini vardır: kimyasal ve fiziksel peeling. Kimyasal peeling genellikle cilt dostu asitler içerir ve nazikçe cildi arındırmaya yardımcı olurlar. Fiziksel peeling ise dokusunda tanecikler barındıran ürünler yardımıyla yapılır. Örneğin Checks and Balances™ Polishing Face Scrub Yüz Temizleyicimiz, gücünü doğadan alan özel Bambu ve Mineral Kum tanecikleri gibi mikropartiküllerin nazik bir kombinasyonunu kullanarak gözenek görünümünü en aza indirmeye, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt görünümüne sahip olmaya yardımcı olur.

4. ALIŞKANLIK: DÜZENLİ OLARAK NEMLENDİRMEK

Starr'ın belirttiği gibi, "Vücudumuzun %60'ı su olsa da yaşlandıkça bu oran azalır.  Vücuttaki su oranını korumak, genel sağlığımız kadar cildin sağlığı için de son derece önemlidir." Daha fazla su içmek cildin genel nem seviyesini etkilemese de, vücudun ihtiyaç duymadığı bileşenleri atmasına yardımcı olur ve bu da doğrudan cilt sağlığını etkiler. Ayrıca, cildin için doğru nemlendiriciyi kullanmak da oldukça önemlidir. Yanlış seçilmiş bir ürün cildini istikrarsızlığa sürükleyebilirken, doğru nemlendirici seçimi de cildini yağlandırmadan ışıltı bir görünüme kavuşturabilir. Ve eğer yardıma ihtiyacın varsa, cildin için en iyi seçeneği bulman için sana bir liste hazırladık:

 

Yağlanmaya ve Sivilceye Eğilimli Ciltler İçin: Clear Improvement™ Bambu Kömürü İçeren Gözenek Arındırıcı Nemlendirici, %1 Salisilik Asit içeren formülüyle yeni sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olurken cildi derinlemesine nemlendirir.

 

Kuru ve Gergin Ciltler İçin: Ginzing™ Canlandırıc Jel Nemlendirici, Kafein ve Panaks Ginseng içeriğiyle cildi canlandırmaya ve cildi 72 saat boyunca nemli tutmaya yardımcı olur.

 

Hassas Ciltler İçin: Mega-Mushroom Relief and Resilience Yatıştırıcı Krem, Reishi Mantarı ve Fermente Changa içeren zengin formülüyle hassas cildi sakinleştirmeye yardımcı olur.

 

İnce Çizgi ve Kırışıklık Görünümü İçin: Plantscription™ Gece Kremi, sen uyurken cildine gençlik ışıltısını geri kazandıracak nemi sağlamaya yardımcı olan Anogeissus bileşenini içerir. Düzenli kullanımda daha genç bir cilt görünümünü destekler.