RETİNOL NEDİR?

A Vitamininin yüksek etkili formu olan Retinol, yaşlanma karşıtı cilt bakım içeriklerinin altın standardı olarak kabul edilir.

RETİNOL CİLT ÜZERİNDE ETKİSİNİ NASIL GÖSTERİR?

Retinol’un yaşlanma karşıtı içeriklerin altın standardı ve cilt bakımının olmazsa olmazı olarak görülmesinin en önemli nedeni, cildin yenilenme sürecini hızlandırmada oldukça etkili olmasıdır. Aynı zamanda kırışıklık görünümünü azaltmada destekleyici etkisi ve yaşlanma karşıtı faydalarının yanında, cilt dokusunu pürüzsüzleştirmede ve daha eşit bir cilt tonu sağlamada da oldukça etkili bir destekleyici olarak çalışır.

RETİNOLÜN ETKİSİNİ KEŞFET!

Plantscription™ Retinol Gece Nemlendiricisi

İdeal saf retinol oranıyla gece bakımının olmazsa olmazı bu nemlendiricimiz, daha genç bir cilt görünümü için ciltte çalışırken derin nemlendirme etkisi ile de bir nemlendiriciden beklediğin yoğun besleyici etkiyi de sağlamaya destek olur. Nasıl mı? Cildin yenilenme sürecini hızlandırmaya destek olurken hem cilt tonunu eşitleyip hem de gece boyunca cilde yoğun nem sağlayarak!

ALIŞVERİŞE BAŞLA

ETKİSİNİ KEŞFET

YENİ Kapsüllenmiş Retinol İçeren Kırışıklık Görünümü Karşıtı Göz Kremi

Retinolün gücünü şimdi göz çevresinde keşfet. Nasıl mı? Güçlü yaşlanma karşıtı içerik Anogeissus ve A Vitamininin bir türevi olan Kapsüllenmiş Retinol ile formüle edilen bu etkili krem, göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini gözle görülür ölçüde azaltmaya yardımcı olurken Retinol'ün ciltteki stabilitesi ve güçlü etkisinin korunmasını da destekler. Ayrıca nazik formülü ile hassas göz çevresinde kullanıma uygundur. Farkı şimdi kendin keşfet.

ALIŞVERİŞE BAŞLA

PRO İPUCU

Retinol’ün son dönemde çokça konuşulan iki özelliği:

Cilt üzerindeki hafif sert etkileri ve cildi güneşe karşı daha hassas bir hale getirmesi.

Ancak, tavsiye edilen rutin ile bahsedilen hassasiyeti önlemen mümkün olacaktır: retinol içerikli ürününü, iki günde bir geceleri uygulamaya başla ve eğer cildinde hassasiyet gözlemlersen kullanımına mutlaka ara ver (birkaç gün ürünü kullanmaman sorun yaratmayacaktır!). Hassasiyete açık cildini güneşin zararlı ışınlarından korumak için retinol üzerine güneş koruyucunu ya da SPF içerikli nemlendiricini uygulamayı sakın unutma!