PARLAK GÖRÜNÜMLÜ BİR CİLT İÇİN 9 İPUCU

Işıltılı ve aydınlık bir cilt, birçok insanın hayallerinden biridir. Cildin parladığında, sen de parlarsın—bu, özgüvenini en iyi artıran şeylerin başında gelir. Ve aslında, parlayan bir cilde ulaşmak düşündüğünden çok daha kolaydır. Peki, parlak bir cilt görünümüne kavuşmak için ne yapılmalı?  Tek yapman gereken cilt bakımı ve öz bakım uygulamalarını önceliklendirmek. "Işıltılı bir cilde ulaşmak, öz bakıma düzenli olarak önem verilmesine dayanır, bu; temizlik, nemlendirme, peeling ve güneş korumasını içerir," diyor Global Ürün Geliştirme Müdürü Tyla Robinson. Hidrasyon ve düzenli uyku gibi yaşam tarzı faktörleri de cildin ışıltısını etkileyebilir. Birkaç küçük adım ile, cildine kolayca parlak ve aydınlık bir görünüm kazandırabilirsin. Nereden başlayacağını bilmiyor musun? Origins cilt bakımı uzmanlarının yardımıyla ışıltılı ve parlak bir cilt için en iyi ipuçlarımızı derledik. Işıldamaya hazır mısın?

1. İpucu: Düzenli Temizleme

Işıltılı ve parlak bir cilde ulaşmanın ilk ve en önemli adımlarından biri düzenli temizliktir. Günlük olarak cildinin nelere maruz kaldığını bir düşün. Dışarı çıktığın an, hava kirliliği gibi çevresel etkenlerden dolayı kir ve toz cildinde birikebilir. Üzerine biraz makyaj, yağ, ter ve güneş kremi de eklendiğinde mat bir cilt görünümü ve tıkalı gözenekler için ideal koşullara sahip olursun. Robinson'a göre, "Cildinizi temizlemek yalnızca temiz ve taze bir tuval oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda ardından gelen cilt bakım ürünlerinin etkili emilimini de sağlar; bu da parlak bir cilt için çok önemlidir.“

Checks and Balances™ Frothy Yüz Yıkama Jeli gibi bir temizleyici günlük olarak kullanmak, cildini rutininin bir sonraki adımlarına hazırlar. Makyaj ve güneş kremi kullanıyorsan, özellikle gece rutininde Çift Aşamalı Temizlik metodunu uygulayabilirsin. Bu teknik, cildinde biriken tüm kir ve makyaj kalıntılarını tamamen arındırmak için biri yağ bazlı diğeri su bazlı olmak üzere iki farklı türde temizleyiciye ihtiyaç duyar. Sonuç olarak, derinlemesine temizlik ve arındırma, doğal ışıltılı bir görünüm için cildi hazırlar.

2. İpucu: Günlük Nemlendirme

Pürüzsüz ve parlak bir cilt için gerekli olan bu adım, temizlik kadar önemlidir. "Yüzünüzü günlük olarak nemlendirmek, parlak bir cilt elde etmek için şarttır çünkü bu ideal nem seviyelerini korumaya yardımcı olur," diyor Robinson. Cildin ideal seviyede nemlendirildiğinde daha pürüzsüz, dolgun ve ışıltılı görünür. Nemlendiriciler aynı zamanda nem kaybını önleyerek koruyucu bir bariyer görevi de görür. Cildinin doğal ışıltısını azaltabilen çevresel faktörlere karşı cildi korumak için antioksidan korumasına sahip bir nemlendirici seçmeye dikkat edebilirsin. Önemli bir not daha: cilt tipine uygun nemlendirici kullanıyor olman çok önemli. Doğru nemlendiriciyi bulmak, yağlı ve parlak değil ışıltılı ve aydınlık bir görünüm için cildinin ihtiyacı olan herşeyi sağlar.

 

Işıl ışıl bir cilt için hangi nemlendiriciyi seçmen gerektiğinden emin değilsen, aşağıdaki kısa rehberimizi kullanabilir veya sana en uygun ürünü bulmak ve rutinini oluşturabilmek için “Kendi Rutinini Yarat” sayfasını ziyaret edebilirsin.


Yağlı ve Akneye Eğilimli Cilt:

Clear Improvement™ Gözenek Arındırıcı Nemlendirici, Salisilik Asit içeren formülü ile yeni sivilce oluşumunu engellemeye ve var olanları temizlemeye yardımcı olur, cildi nemlendirir.


Kuru ve Gergin Cilt:

Ginzing™ Ultra Hydrating Canlandırıcı Yoğun Nemlendirici, zengin ve kremsi dokusuyla ekstra kuru cildi canlandırmaya yardımcı olur ve 72 saat etkili nem sağlar.


Karma Cilt:

Mega-Mushroom™ Relief & Resilience Yatıştırıcı KremHyalüronik Asit ve Reishi Mantarı içerir, hızlıca emilir ve cildi yatıştırıcı etkiye sahiptir.


Hassas Cilt:

Mega-Mushroom™ Relief & Resilience Güçlendirici Emülsiyon Nemlendirici, Reishi Mantarı ve Fermente Chaga içerir, hassas cildi yatıştırmaya yardımcı olur.

3. İpucu: SPF, Her Zaman

UV ışınları, erken yaşlanmanın önde gelen nedenlerinden biridir; güneş hasarı, kuruluk, koyu lekeler ve kırışıklıklar şeklinde ortaya çıkabilir. Yıl boyunca SPF koruması kullanmak (evet, bulutlu günlerde bile) cildinin genel sağlığı için kritiktir. "Düzenli olarak korunan bir cilt parlak ve genç görünür," diyor Robinson. Bunun için her sabah SPF uygulama alışkanlığı edinmek çok önemli. A Perfect World™ SPF 40 Age Defense Nemlendirici gibi SPF içeren nemlendiriciler, bu alışkanlığı edinmeni kolaylaştırır.

4. İpucu: Cilt Bariyerine Dikkat Et!

“Cilt bariyeriniz, ışıltılı bir cilt için en önemli faktörlerden biridir," diyor Robinson. Cilt bariyeri, kir ve mikroplar gibi cildine Zarar verebilecek etkenleri dışarıda tutmaya, nem gibi cildin için faydalı şeyleri de içeride tutmaya yardımcı olur. Cilt bariyerin tehlikeye girdiğinde mat, kuru, kızarık ve tahriş olmuş bir cilt görünümü ortaya çıkabilir. Bariyerini desteklemek için, Mega-Mushroom™ Onarıcı Bakım Serumunda bulunan nem seviyelerini destekleyici Seramidler ve cildi yatıştırıcı etkiye sahip Mantarlar gibi cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı içeriklere sahip ürünleri rutinine dahil edebilirsin. Bu sayede cilt bariyerini güçlendirerek ışıltılı bir cilt görünümüne bir adım daha yaklaşabilirsin.

5. İpucu: C Vitamini Kullan

C vitamini, çok yönlü faydaları nedeniyle ışıltılı bir cilt görünümü için favori içeriklerin başında gelir. Cilde zarar verebilecek ve donuk bir görünüme neden olabilecek serbest radikallere karşı savaşan güçlü bir antioksidandır. Ayrıca, cildi gözle görülür seviyede aydınlatarak daha eşit bir cilt tonunu destekler. Cilt bakım rutinine GinZing™ Into the Glow Aydınlatıcı Serum gibi C vitamini içeren bir serum ekleyerek, ışıltılı ve parlak bir cilt için en önemli adımlardan birini atabilirsin.

6. İpucu: Peeling Yapmayı Unutma!

Işıltılı ve parlak bir cilt için doğal yöntemler arasında sayılabilceklerden biri de peeling yapmaktır. Ve sadece ayda bir değil, cilt tipine bağlı olarak haftada iki veya üç kez yapabilirsin. Her peeling yaptığında aslında kuru cildi ve tıkalı gözenekleri temizliyorsun, her ikisi de cildini donuk gösterebilir. Aynı zamanda, ölü cilt hücrelerini arındırarak altından taze, sağlıklı ve parlayan cildi de ortaya çıkarıyorsun. "Cildin ışıltısını artırmak için peelingin değerini inkar etmek mümkün değil. Hücre döngüsünü hızlandırır, bu da daha iyi bir cilt dokusu, cilt tonu ve daha canlı, parlak bir cilt görünümünü sağlayabilir," diyor Robinson. İki tür yüz peelingi vardır: genellikle cilt dostu asitleri içeren kimyasal peelingler ve cilt hücreleri arasındaki bağları çözmek için birleşik bir şekilde bazı hafif ovma ile granüler peelingler. İkisi de donukluğu uzaklaştırır ve ışıltıyı artırır.

7. İpucu: Haftalık Yüz Maskesi

Işıltılı ve parlak bir cilt için maske kullanmanın iki nedeni var. İlk olarak, yüz maskeleri, kendine evde bir cilt bakımı uygulamak gibidir. Nemlendirme ve aydınlatıcı etki gibi belirli cilt endişelerini ele alırlar; besleyici, dengeleyici ve canlandırıcı bir etki sağlamak için birçok faydalı içerikle cilde derinlemesine bakım yaparlar. İkinci olarak, bir maske uygulama ritüeli, hak ettiğin o kişisel bakım ve rahatlama anını yaratacaktır. Sonucunda mutlu ve rahat hissettiğinde ise, inanıyoruz ki bu, cildine de yansıyacaktır.

8. İpucu: Cildini Nemlendir!

"Vücudumuzun yaklaşık %60’I sudan oluşuyor! Ve cildin su seviyesinin yaşla birlikte azaldığını biliyoruz. Su içmek, genel sağlık kadar cilt için de önemlidir," diyor Robinson.

9. İpucu: Güzellik Uykusu

Uyku ile cilt görünümü arasındaki ilişki gerçektir. "Derin uykuda, cilt birkaç onarıcı işleme geçer," diyor Robinson. Uykusuzluk, azalan bariyer fonksiyonu ve nem kaybı ile bağlantılıdır. Bu, sonuçta donuk, yorgun ve solgun bir cilt görünümüne yol açabilir. Yeterli seviyede uyku almak (7 saat ve üzeri) cildin için yapabileceğin en iyi şeylerden biridiris like an insurance policy for your skin: you rise—and you shine.

 

Parlamanın Zamanı Geldi!
Cildinin ışıltısını açığa çıkarmak, doğru cilt ve kişisel bakım uygulamalarıyla aslında mümkün. Temizleme, nemlendirme ve tabii ki güneş koruması ışıltılı cilt rutininin en önemli adımları. Uyku düzenine ve doğru ürünlerle cildini nemlendirmeye de dikkat ettiğin zaman sağlıkla ışıldayan bir cilt senin olabilir! Rutininde ve yaşam tarzında bazı değişiklikler yapman gerekse de cildinin ışıltısını gördüğünde bu değişiklikleri sürdürmek senin için hiç zor olmayacak!

ÜRÜNLERİ SATIN AL