CİLT BAKIM ÖNERİLERİ

MANTARIN CİLDE FAYDALARI

Cilt Bakım Rutinine Eklemen Gereken 3 Mantar Türü
2 dakikalık okuma süresi

Pizzaların veya hamburgerlerin yıldızı: Mantarlar, gıda endüstrisinde bir mutfak (ve son derece besleyici) şöleni olarak izlerini bıraktıktan sonra şimdi de cilt bakımında manşetlere çıkıyor çıkmaya başladılar. 2005 yılından beri, mantarların şifalı faydaları konusundaki kapsamlı araştırmalarıyla bilinen entegratif tıp öncüsü Dr. Andrew Weil ile yaptığımız işbirliği sayesinde mantarları Mega-Mushroom cilt bakım serimize enjekte etmeye başladık.Mantarların cildin dayanıklılığını artırmaya nasıl yardımcı olabileceği de dahil olmak üzere birçok cilt bakım faydasını da kendimiz deneyimledik.

Mantarlar konusunda yeniysen veya mantarların cilde faydaları hakkında daha fazla bilgi almak istersen, favori cilt dönüştürücü bileşenimiz hakkında sana daha fazla bilgi vermek isteriz. Okumaya devam et ve değerli Reishi türünden Chaga mantarına kadar mantarların neden yeni favori cilt bakım içeriği olacağını beraber keşfedelim!

FERMENTED CHAGA

Mantar ailesinin en çirkin görünümlüsü (yanmış odunu andırıyor), ancak muhtemelen de en güçlüsü. Geneklikle huş ağaçlarında yetişen Chaga Mantarı; çinko, potasyum ve magnezyum gibi temel vitaminler, mineraller ve besleyici içeriklerden oldukça zengindir. Ayrıca, güçlü antioksidan özelliği ve bağışıklığa olan güçlü desteği ile de öne çıkar.

 

Cilt üzerinde ise Chaga mantarı faydaları arasında güçlü irritasyon karşıtı etkisi ile bilinir. Dr. Weil'e göre, "Cildin kızarıklığını azaltır, cildin dayanıklılığını artırır ve genel olarak cilt sağlığı için oldukça faydalılıdır." Mega-Mushroom serimizde de bulunan Chaga Mantarı, kızarıklık görünümünü yatıştırmada oldukça  önemli bir rol oynar. Bu serimizde kullanılan Chaga Mantarının cilde daha kolay infüzyonu için 3 gün boyunca fermente ediyoruz, ardından %28 daha fazla tahriş önleyici güce sahip olan bu içeriği izole etmek için de ince bir şekilde filtreliyoruz.*

*Bir in-vitro çalışmada, fermente edilmemiş Chaga'ya karşı
 
Cilt üzerinde nasıl çalışır?

•Kızarıklığı ve tahriş olmuş cildi yatıştırmaya yardımcı olur.

•Ciltte rahatlatıcı bir etki gösterir.

REISHI MANTARI FAYDALARI

"Ölümsüzlük Mantarı" olarak da bilinen Reishi, geleneksel Çin tıbbında genel sağlığı iyileştirmek ve uzun ömürlülüğü desteklemek için kullanılır. Bir adaptojen olarak kabul edilir, yani vücudun çeşitli stres türlerine tepki vermesine ve uyum sağlamasına yardımcı olur. Aynı zamanda temel vitaminler, mineraller ve besinler açısından oldukça zengindir. Topikal olarak uygulandığında, kızarıklığı ve tahrişi yatıştırmaya, cildin dış etkenlere karşı direncini artırmaya yardımcı olur.

Cilt üzerinde nasıl çalışır?

• Ciltteki kızarıklık görünümünü ve hassasiyeti yatıştırmaya yardımcı olur.
• Cildin dış etkenlere karşı dayanıklılığını artırmaya yardımcı olur.

KORDİSEPS MANTARI FAYDALARI

Uzun, ince bir şekle sahip ve genellikle parlak turuncu renkte olan Cordyceps de oldukça şifalı bir mantardır. Cilde enerji vermeye yardımcı antioksidan özelliklere sahip bir adaptojen olan Cordyceps, cilt hücrelerini beslemek için gerekli enerjiyi sağlayan güçlü bir cilt bakım bileşenidir. Ayrıca daha canlı bir cilt görünümü için hücresel enerjiyi destekler ve cildi serbest radikal kaynaklı hasara karşı da cildi destekler.

Cilt üzerinde nasıl çalışır?

•Daha canlı görünen bir cilt için hücresel enerjiyi destekler.
• Cildi serbest radikal kaynaklı hasara karşı korur.

*In an in-vitro study vs. unfermented Chaga