VÜCUT BAKIM RUTİNİN HAZIR MI?

 

 

Birçoğumuz, parlak ve sağlıklı görünen bir yüze ulaşmak için 8 adımlık bir cilt bakım rutinini mutlulukla sürdürüyoruz. Ancak vücudumuza gelince, nemlendiricimizi sürmeyi hatırlarsak şanslı sayılırız. Gerçek şu ki: vücudundaki cilt, yüzündeki kadar savunmasız olabilir - kuruyabilir, gerginlik yaşayabilir, hatta kırışabilir - ve benzer şekilde bakıma ihtiyaç duyar. Origins olarak, bitkisel kaynaklı formüllerimiz ve 30 yılı aşkın tecrübemizle vücut bakımında kendimize güveniyoruz. Vücut bakım rutinine ek birkaç dakika ayırmak, hem cildin hem de genel sağlığın için oldukça değerli olabilir. Kendini biraz şımartmaya hazırsan, etkili ve rahatlatıcı vücut bakım rutinini oluşturmak için bilmen gereken her şey burada.

VÜCUT BAKIM RUTİNİ VE ÖNEMİ

Yüz derin gibi, vücut derin de sürekli olarak dış faktörlere maruz kalır. Güneş ışığı, hava kirliliği ve sert hava koşulları gibi faktörler, kuruluktan cilt tonu eşitsizliğine kadar bir dizi soruna neden olabilir. Bu nedenle düzenli bir vücut bakım rutini, peeling ve bol miktarda nemlendirme içermelidir. Vücut bakım rutinini aynı zamanda uzun bir günün ardından rahatlamanı sağlayacak sakinleştirici bir ritüel olarak da görebilirsin. Vücut bakım ürünlerinin zengin dokuları ve sakinleştirici aromaları, evde duyularını tazeleyecek bir spa deneyimi yaratabilir. Bir vücut bakım rutini oluşturmak aslında oldukça basittir. Sadece bu beş adımı takip etmen yeterli.

1. ADIM: BOL KÖPÜKLÜ BİR TEMİZLİK

Aromatik bir vücut yıkama jeli ile yapılan sıcak bir duştan daha tatmin edici ne olabilir? Eğer sabah insanıysan, Zencefil gibi canlandırıcı bir koku içeren bir temizleyici gününe enerji katabilir. Yatmadan önce duş almayı seviyorsan, daha sakin bir aromaya sahip bir vücut temizleyicisi tercih edebilirsin. Her iki durumda da köpük konusunda cimri olma - vücudunuzu derinlemesine temizlemek, kir, ter ve fazla yağı arındırmana yardımcı olacaktır.

 

 

En yeni doğal içerikli vücut temizleyicimiz

Plantfusion™ El & Vücut Temizleme Jeli,  cildi kurutmadan ve gerginlik yaratmadan çevresel kirleri çözerek arındırmaya yardımcı olan bitkisel kaynaklı, gliserin içeren bir temizleyicidir. İçeriğindeki Yasemin, Kakule ve Greyfurt’un aromatik karışımı, duyuları tazeler.
 

2. ADIM: PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN PEELING

Vücuduna en son ne zaman peeling yaptın? Eğer cevabın dün ise tebrikler, vücut bakımında muhtemelen oldukça iyisin! Eğer dört hafta önce ise, peeling yapmak için kendine zaman ayırmanın vakti gelmiş diyebiliriz. Vücut derimiz de yüzümüzdeki deri gibi aynı özeni ister. Peeling yapmak, kuru ve pul pul görünebilen ölü cilt hücrelerini arındırmaya yardımcı olur. Haftada birkaç kez, kendini nazik bir peeling ile şımartarak cildinin yumuşak ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olabilirsin. Peeling yaparken dirsek, diz ve topuk gibi bölgelere dikkat etmeyi unutma!

 

Origins severlerin favorisi

Peace of Mind™ Vücut Peelingi, pürüzsüzleştirici etkiye sahip bambu ve nazik yapıdaki ceviz kabuğu tozu gibi doğanın arındırıcı peeling bileşenlerini kullanarak cildi pürüzsüzleştirir ve daha yumuşak bir doku sağlamaya yardımcı olur. Nane, Fesleğen ve Okaliptüs esansiyel yağlarının karışımı, sakin bir duş ortamı yaratır.

3. ADIM: DERİNLEMESİNE NEMLENDİRME

Bunu zaten biliyor olabilirsin ama, bir vücut nemlendiricisi uygulamak, vücut bakım rutininin en temel adımıdır. Vücut nemlendiricileri, nemi cilde hapsetmeye ve sağlıklı görünen bir cilt bariyerini (evet, vücudünün da bir cilt bariyeri var) desteklemeye yardımcı olmak için emolient ve humektanlar gibi içeriklerle formüle edilir. Vücudunu ne kadar düzenli nemlendirirsen, cildin o kadar yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazanabilir. Nemlendirmenin ideal zamanı, duştan çıktıktan sonra cildin hala hafif nemliyken denebilir, bu ek bir nem katmanı yaratarak cildin maksimum seviyede nemlendirilmesine yardımcı olur.

 

En yeni vücut nemlendiricimiz

Plantfusion™ Nemlendirici Vücut Kremi, Shea Yağı ve Kayısı Yağından oluşan yoğun nemlendirici karışımıyla nemi cilde hapsetmeye, cildin ışıltısını artırmaya ve cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. Yasemin, Kakule ve Greyfurt’un canlandırıcı ve aromatik kokusu, duyuları tazeler.

 

4. ADIM: ELLERİNİ VE AYAKLARINI UNUTMA!

Ellerin ve ayakların neredeyse hiç durmaz, o zaman niye onları hakettikleri bir mola ile ödüllendirmiyorsun? Nemlendirirken, özellikle en kuru bölgeler olan topuklarına ekstra özen göstermelisin. Ellerin için de yanında gün boyunca her an kullanabileceğin bir el kremi bulundurman iyi olacaktır. Gün içinde rahatlatıcı ve sakinleştirici kokuya sahip bir el kremi uygulamak, günün yoğunluğunda güzel bir mola olabilir.

Yanından ayırmaman gereken ikili:

Peace of Mind Nemlendirici El Kremi, anında nemlendirici, yumuşak ve pürüzsüz bir his için hızlıca emilir. Nane, Fesleğen ve Okaliptüs esansiyel yağlarının kokusu, sakinleştirici etkileriyle rahatlamana yardımcı olur.

Ginger El Losyonu, anında nemlendirme için hızlıca emilir. Zencefil, Kişniş ve Karanfil esansiyel yağlarının karışımı, sıcacık ve canlandırıcı aromasıyla duyularını uyandırır.

5. ADIM: RAHATLA!

Vücut bakım rutininin, lüks dokulardan sakinleştirici aromalara kadar sana sunduğu her şeyin tadını çıkar. Bunu öz bakımını önceliklendirerek içsel benliğinle yeniden bağlandığın bir an olarak düşün. Vücut bakım rutinini kendini şımarttığın daha lüks bir ritüele dönüştürmek için bu ipuçlarını deneyebilirsin:

 

  • Moduna göre ortamı ayarla: Işıkları kıs, sevdiğin & sakin bir müzik açarak veya bir mum yakarak kendine huzurlu bir alan yarat.
  •  
  • Sakinleş: Yavaşla ve anın tadını çıkar. Bu, gün başlamadan veya bitmeden önce kendinle baş başa kaldığın deperli bir an olacak.
  •  
  • Anı Yaşa: Ürünlerin kokularına, dokularına ve sana hissettirdiklerine odaklan. Anın kalabilmek ve olumlu bir düşünce yapısını desteklemeye yardımcı olmak için derin bir nefes al ve rahatla.

BONUS ADIM: KENDİN İÇİN BİR BANYO HAZIRLA

Kendini şımartmak için sıcak bir banyo kadar harika bir şey yok! Ekstra lüks bir deneyim için küvete biraz köpük de ekleyebilirisn. Bir vücut bakım rutini oluşturmak ve ona bağlı kalmak, hem cildin hem de genel sağlığın için çok faydalıdır. Kadifemsi yumuşaklıkta & pürüzsüz bir cilt, pozitif bir mod ile bir araya geldiğinde daha iyisi ne olabilir? Bakım rutinin için beş dakikan ya da 45 dakikan olması fark etmez, kendine ayırdığın bu süre sonunda hem fiziksel hem de ruhsal açıdan o kadar iyi hissedeceksin ki bir sonraki bakım anını iple çekeceksin, eminiz!

ÜRÜNLERİ SATIN AL