CAM CİLT TRENDİ

Sosyal medya, bize sürekli yeni cilt bakım trendleri sunuyor ve “glass skin” yani “cam cilt”  de bunlardan biri. Güney Kore'den çıkan K-beauty trendi, viral olarak neredeyse her dijital platformda görünür oldu. Glass skin ise, sanki ince bir cam gibi neredeyse saydam görünen pürüzsüz bir cilt tonu ve görünümü ile özdeşleşen bir K-beauty trendi. Cam cilt trendinin, ağır makyaj, fotoğraf filtreleri veya stratejik olarak yerleştirilmiş aydınlatıcı ile hiçbir ilgisi yok, tamamen cildine nasıl baktığınla ilgili. Bu, yoğun nemlendirme, nazik peeling ve cildini besleyici içeriklere öncelik veren titiz ve çok adımlı bir cilt bakım yaklaşımını vurgulayan bir trend. Daha fazla detaya mı ihtiyacın var? İşte Origins uzmanlarından “glass skin” hakkında tam olarak bilmen gereken herşey, ve bu cilt görünümünü nasıl elde edeceğin bu yazıda.

GLASS SKIN NEDİR?

Peki Glass Skin nedir? Glass skin, mükemmel, gözeneksiz bir cilt görünümü gibi düşünceleri çağrıştırabilir, ama aslında, cildinin canlılığı üzerine kurulmuş bir kavramdır. “Glass skin’in temelleri, cildin sağlığı ve iyiliğine derinlemesine bağlıdır. İyi bakılan bir cildin önemini vurgular," diyor Global Ürün Geliştirme Direktörü Kimberly Cosentino. Glass skin ile ilişkilendirilen ışıltılı ve saydam parlaklık, cilt bakımına olan bağlılığı ve tutarlılığı yansıtır. Elbette, genel sağlığın, beslenme alışkanlıkların ve hareket düzenin cildini etkiler, ancak iyi bir cilt bakım rutini bütün bunların olmazsa olmazıdır: Temizleme, düzenli peeling, yoğun nemlendirme ve güneş koruması gibi adımlarla rutinini oluşturarak cam gibi bir cilde sen de sahip olabilirsin! İşte bunun için adım adım rehberimiz:

1. ADIM: ÇİFT AŞAMALI CİLT TEMİZLİĞİ

Glass skin rutinin Çift Aşamalı Temizlik ile başlar. "Çift aşamalı temizleme, gün boyunca ciltte biriken kir ve fazla yağı temizlemek için iki farklı tür temizleyici kullanarak cildi derinlemesine arındırmayı hedefler," diyor Cosentino. İki aşamalı bu süreç, önce makyajı, kir ve fazla yağı çözen yağ bazlı bir temizleyici ve ardından geride kalan herhangi bir kalıntıyı temizlemek için su bazlı bir temizleyici kullanmayı içerir. Yağ bazlı temizleyiciler genellikle güneş kremini de çıkarabilir. Çift aşamalı temizleme, cildini iyice arınmış ve bir sonraki adıma hazırlanmış durumda bırakır.

Etkili bir çift temizleme için önerilerimiz:

 

Checks And Balances™ Milky Oil Çift Fazlı Yüz + Makyaj Temizleme Sütü, cildi tahriş etmeden ve kurutmadan ciltte biriken makyaj, yağ ve kiri çıkarmaya yardımcı, yağdan süt formuna dönen yenilikçi bir temizleyicidir – çift aşamalı temizliğin mükemmel ilk adımı.

Checks And Balances™ Frothy Yüz Yıkama Jeli, tüm cilt tipleri için harika bir seçenektir. Formülü cildin kuru ve yağlı bölgelerini dengeleyerek ihtiyacı olan son arındırıcı etkiyi sunar – çift aşamalı  temizlemeyi tamamlayan son adım.

2. ADIM: PEELING

Glass skin rutininin en önemli adımlarından biri peeling yapmaktır. "Haftada 2-3 kez peeling yapmak, cildin yüzeyinde biriken ölü hücreleri temizleyerek canlı ve sağlıklı cildi ortaya çıkarmanıza yardımcı olur," diyor Cosentino. Ayrıca gözenek görünümünü azaltmaya ve serum ve nemlendirici gibi sonraki adımlarda kullanacağın ürünlerin etkisini artırmaya yardımcı olur. İki tip peeling vardır: cildi fiziksel olarak ovuşturmadan ölü hücreleri formülündeki cilt dostu asitler ile arındıran kimyasal peelingler, ve  içeriğindeki minik parçacıklar ile cilt dokusunu pürüzsüzleştirmeye yardımcı fiziksel peelingler - her ikisi de daha parlak bir cilt görünümü kazandırmaya yardımcı olarak glass skin görünümünü destekler.

Glass skin için favori peeling önerimiz:

GinZing™ Refreshing Scrub Temizleyici, Panax Ginseng ve Kahve Çekirdeklerinden elde edilen Kafein ile zenginleştirilmiş, nazik ancak etkili bir peeling etkisine sahip aydınlatıcı bir temizleyicidir.

3. ADIM: CİLT HAZIRLIĞI

Temizlik veya peeling sonrası cildi hazırlamak, diğer ürünlerin için ideal bir temel oluşturur. Örneğin nemlendiricini uygulamadan önce cildinde hafif bir nem tabakası oluşturmak, sağlıklı bir ışıltı için kilit adımlardan biridir. Bunun için Hyalüronik Asit ve Gliserin gibi nemi ciltte tutan bileşenleri içeren nemlendirici losyonlar ve tonikler idealdir. Hassas bir cilde sahipsen, Reishi Mantarı ve Lactobacillus Ferment gibi içeriklerle cilt bariyerini yatıştırmaya yardımcı bir ürün seçebilirsin.

 

Cildi bakım rutininin sonraki adımlarına hazırlamak için bizim favorilerimiz:

Mega-Mushroom™ Soothing Yatıştırıcı Bakım Losyonu yatıştırıcı ve cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı özellikleriyle Origins severlerin favori ürünleri arasındadır. Yeni formülüyle 10 kat daha fazla Reishi Mantarı içeren sıvı losyon, cildi görünür ölçüde yatıştırır ve cildini cilt bakım rutininin sonraki adımları için hazırlar.

Mega-Mushroom™ Yatıştırıcı ve Nemlendirici Mist, yoğun nemlendirme özelliğine sahip Kar Mantarı ile formüle edilmiş, ultra nemlendirici bir sprey misttir. Tek bir püskürtme ile cilde daha dolgun ve parlak bir görünüm kazandırır.

4. ADIM: SERUM

Serum, glass skin rutininin en güçlü oyuncusudur. Spesifik içeriklerin yüksek konsantrasyonuna sahip serumlar, belirli cilt bakım endişelerine odaklanarak (kırışıklıklar, sıkılık kaybı veya cilt tonu eşitsizliği) hedefine ulaşmana yardımcı olur. Glass skin rutinine; nemlendirme için Hyalüronik asit, daha aydınlık bir cilt görünümü için C vitamini ya da sıkılaştırıcı etki için peptit gibi hedeflediğin sonuca uygun içeriğe sahip serumu dahil ederek hayalindeki  cilde ulaşabilirsin.

 

Origins severlerin üç favori serumu:

Plantscription™ Multi-Powered Yaşlanma Karşıtı Serum daha genç bir cilt görünümü için #1 numaralı serumumuz. Peptitler , cildin doğal kolajen seviyesini desteklemeye ve mimik çizgilerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olurken, Anogeissus da cildin genç elastikiyetini korumaya yardımcı olur.

Mega-Mushroom™ Onarıcı Bakım Serumu hassasiyet görünümünü hızlı bir şekilde yatıştıran ve cilt bariyerini destekleyen çok yönlü bir serumdur. Daha özenli bir bakıma ihtiyaç duyan hassas ciltler için mükemmel bir seçenektir.

GinZing™ Into the Glow Aydınlatıcı Serum donuk görünümlü cildi görünür ölçüde aydınlatan çok yönlü bir serumdur. C vitamini ve %5 Retexturizing Complex içeren formülüyle, düzenli kullanımda cildi pürüzsüzleştirmeye ve gözenek görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

5. ADIM: GÖZ KREMİ

Göz çevresi şişlik, koyu halkalar ve ince çizgiler gibi cilt endişelerine eğilimli olduğu için göz kremi, her glass skin rutininin kilit adımlarındandır. Göz kremleri, düzenli kullanımla daha aydınlık, genç ve dinlenmiş bir görünüm yaratmaya yardımcı olarak cildin sağlıklı ışıltısına katkı sağlar.

Daha canlı bir göz çevresi için bizim favorilerimiz:

GinZing™ Göz Kremi, hem koyu halkalara ve hem de şişliklere karşı güçlü bir etki sağlar. Vitamin C ve Niasinamid içeren formülüyle koyu halkaları anında ve düzenli kullanımla azaltırken göz çevresini nemlendirir ve şişkinlik görünümünü minimize eder.

 

Plantscription™ Kırışıklık Görünümü Karşıtı Göz Kremi, kapsüllenmiş Retinol  teknolojisiyle göz çevresindeki ince çizgi, kaz ayağı ve mimik çizgilerini gözle görülür ölçüde azaltmak için tasarlanmış ultra nemlendirici, kadifemsi yumuşaklıkta bir göz kremidir.

6. ADIM: NEMLENDİRME

Cildini sabah ve akşam, günlük olarak nemlendirme, glass skin rutininin en kritik adımıdır. “Nemli cilt, glass skin görünümünün özü olan pürüzsüz, aydınlık ve ışıltılı görünümü ortaya çıkarır," diyor Cosentino. Nemlendirici ile son adım olarak ciltte yoğun bir nem tabakası oluşturmak, önceki adımlarda uygulanan faydalı içeriklerin etkisini desteklemenin yanı sıra, cilt bariyerini de zaman içinde güçlendirir. Cilt tipine uygun doğru nemlendiriciyi seçmek, bu adımın en önemli detaylarından biridir, glass skin görünümüne ulaşmana yardımı çok olacaktır.

Günlük nemlendirme için bizim favorilerimiz:

 

GinZing™ Canlandırıcı Jel Nemlendirici, yağlı ciltler için favori nemlendiricimiz! Jel- krem formülü hızla emilir ve 72 saat etkili nem sağlar. C vitamini cilde daha parlak bir görünüm kazandırırken, Niasinamid zamanla cildin nem bariyerini desteklemeye ve gözenek görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Plantscription™ Lifting Etkili Yaşlanma Karşıtı Nemlendirici, yaşlanma belirtileri gösteren normal ve kuru cilt tipleri için mükemmel bir seçenektir. Kadifemsi dokusuyla cildin ışıltısını artırmaya yardımcı nemlendirici etkisi, aynı zamanda ince çizgi ve kırışıklık görünümünü de azaltmaya yardımcı olur.

7. ADIM: GÜNEŞ KORUMASI

Güneşin cilt bakımında istediğin sonuçları görmeni engellemesine izin verme! Güneş koruması, glass skin rutininde mutlaka olması gereken bir adımdır ve SPF, UV ışınlarının cilde zarar veren etkilerine karşı en iyi savunmandır. Her gün (evet, hatta bulutlu günlerde bile) geniş spektrumlu bir güneş kremi uygulamayı unutmamalısın. SPF içeren bir nemlendirici, başlangıç için mükemmel bir seçim olabilir.

Günlük güneş koruması için seçimlerimiz:

 

A Perfect World™ SPF 40 Yaşlanma Karşıtı Nemlendirici, cildi derinlemesine nemlendirirken aynı zamanda çevresel faktörlere karşı antioksidan koruması ve UV ışınlarına karşı SPF koruması sağlar.

GinZing™ SPF 40 Canlandırıcı Renkli Nemlendirici, nemlendirici etkisiyle cilde enerji verirken aynı zamanda cildi zararlı UV ışınlarından da korur. Renk eşitleyici özelliği ile cilde canlı ve sağlıklı bir ışıltı sağlar.

BONUS ADIM: YÜZ MASKESİ

Yüz maskesini bir bonus adım gibi düşün - cildi temizledikten sonra ek bir bakım adımı gibi. Renk eşitsizliği, akne eğilimli cilt ya da yorgun & solgun cilt görünümü gibi istediğin cilt tipine ve endişesine özel bir maske seçerek rutinini zenginleştirebilirsin.

 

Origins severlerin favorisi:
GinZing™ Işıltı Veren Maske, C vitamini ve kapsüllenmiş Mineral Optics içeren nemlendirici bir jel maskedir. Cildi derinlemesine nemlendirirken anında sağlıklı bir ışıltı ve zamanla daha parlak bir cilt görünümü sağlar.

GLASS SKIN GÖRÜNÜMÜNÜ KORUMANIN YOLLARI

Glass skin rutinine sadık kalmak, ışıltılı bir cilde ulaşmak için kritiktir, ancak bu rutinin en önemli tamamlayıcılarından biri de genel sağlığındır. Senin için toparladığımız birkaç wellness ipucunu aşağıda paylaşıyoruz:

  • Suyunu iç:  Gün boyunca bol su içmek, vücudumuzun toksinleri atmasına yardımcı olur ve bu da cildinin sağlığına iyi gelir.
  • İyi uyu: Kaliteli uyku, cilt hücrelerinin rejenerasyonu ve yenilenmesi için çok önemlidir. Hedefin her gece 7-9 saat aralıksız uyku olmalı!
  • Hareket et: Düzenli fiziksel aktivite, kan dolaşımını destekleyerek sağlıkla ışıldayan, daha parlak bir cilt görünümüne yardımcı olur.

KISA BİR ÖZET

“Glass skin”in göz alıcı parlaklığı ve pürüzsüz görünümü, ulaşması imkansız gibi hissettirebilir. Ancak doğru cilt bakım ürünleri ile yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir cilt görünümü ulaşılabilir bir hedef haline gelir. Unutmaman gereken en önemli şey, kararlılığın; cilt bakım rutinine ne kadar düzenli bir şekilde uygularsan o kadar etkili sonuçları göreceksin. Ayrıca önemli olan bir diğer nokta ise glass skin trendinin kusursuz mükemmellikle değil cildinin en sağlıklı & iyi halini ortaya çıkarmakla ilgili olduğu!

ÜRÜNLERİ SATIN AL