Cilt bakım trendi: Skin Flooding nedir ve neden denemelisin?

Sosyal medya bizi çift aşamalı temizlik, skin cycling ve slugging gibi yeni cilt bakım rutinleriyle tanıştırdı. Şimdi ise en yeni trendlerden biri Skin Flooding Trendi ile tanışmaya hazır mısın?
Cildi nemlendirmeye yönelik yeni sosyal medya trendiyle beraber, tüm videolarda nemlendirme ürünlerini sıralayarak kullanan birçok kişiyi görüyoruz. İşte bu trendin adı Skin Flooding: “Bu trend cildi maksimum seviyede nemlendirmek için nemlendirici özellikteki ürünleri belirli bir sırayla uygulamanızı gerektiren bir süreçtir. Skin Flooding cildi nemlendirme konusunda daha taktiksel bir yaklaşım.” diyor Origins Ürün Geliştirme Direktörü Lizz Starr. Eğer cildinde kuruluk veya batma hissediyorsan, veya bu popüler cilt bakım trendini merak ediyorsan Skin Flooding hakkındaki yazımızı şimdi keşfet.

SKIN FLOODING NEDİR?


Bu popüler sosyal medya trendinin amacı oldukça net: nemlendirmek, nemlendirmek, nemlendirmek. Skin Flooding, daha derinlemesine ve daha uzun süreli nemlendirme sağlamak için nemlendirici etkili ürünleri belirli bir sırayla ve katmanlama yöntemini kullanarak uygulama tekniğidir. Bu rutin; bir temizleyici, bir serum ve bir nemlendirici gerektirirken, rutinin yıldız ürünü ise serumdur.

SKIN FLOODING’İN FAYDALARI NELERDİR?


Skin Flooding ile cildini birçok açıdan destekleyebilirsin. Sonuç: artan nem seviyeleri, daha aydınlık, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt görünümü.

NEM SEVİYESİNİ ARTIRIR.


Skin Flooding’in 1 numaralı faydası cildi derinlemesine nemlendirmesidir. Bir serum veya nemlendiriciyi nem bağlayıcı olarak kullanarak ciltte ilk nem katmanı oluşturulur. İkinci bir katman uygulamak ise bu nem katmanını cilde kilitlemeye ve maksimum seviyede emilmesine yardımcı olur. Sonuç: Daha nemli ve rahatlamış hisseden bir cilt! Lizz Starr’a göre cildini nemlendirdiğin her an nem bariyerini de destekliyorsun.

CİLT BARİYERİNİ DESTEKLER.


Skin Flooding’in diğer bir faydası ise cilt bariyerini desteklemesidir. Cilt bariyeri, "nem bariyeri" veya "stratum corneum" olarak da adlandırılan bu bariyer, trans-epidermal su kaybı ve cilde zaran veren dış etkenlere karşı cildi koruyan ve cildin en dışında bulunan koruyucu katmandır. Cilt bariyeri zarar gördüğünde, cilt görünür ölçüde kuruluğa, tahrişe ve yaşlanmaya daha duyarlı hale gelir. Skin Flooding gibi bir teknik ile cildini derinlemesine nemlendirerek cilt bariyerini destekleyebilir ve bu belirtilere karşı cildini korumaya yardımcı olabilirsin.

CİLDİN IŞILTISINI ARTIRMAYA YARDIMCI OLUR.


Cilt kuruduğunda daha mat ve donuk görünebilir. Cilt bakım rutininde bir veya iki nemlendirici katman daha uygulamak, cilde kaybettiği parlaklığı geri kazandırmaya yardımcı olabilir. Starr “Nemlendiriciler, cildin nem seviyesini artırmaya yardımcı olacak şekilde formüle edilmiş olup bu şekilde cildin parlaklığını artırmayı destekler.” diyerek nemlendirici kulanımının önemine dikkat çekiyor.

DAHA DOLGUN CİLT GÖRÜNÜMÜNE YARDIMCI OLUR.


Kuruyan cilt sadece parlak görünümünü değil, aynı zamanda elastikiyetini de kaybeder. İçi suyla dolu bir balonu düşün: dolgun ve parlak gözükür. Aynı balona küçük bir delik açarsan su yavaşça sızar ve balon dolgunluğunu kaybeder. Kuru cildi nemlendirmek de cildin daha dolgun görünmesine yardımcı olarak daha genç bir cilt görünümünü destekler.

TÜM CİLT TİPLERİ İÇİN UYGUN MU?

Skin flooding, tüm cilt tipleri için uygun bir teknik olabilir, ancak özellikle nemsiz ve mat görünen ciltler için daha faydalıdır. Hassas ciltler de Skin Flooding tekniğinden faydalanabilir, çünkü nem artışı nem bariyerini destekleyebilir. Yağlı ciltler de Skin Flooding metodunu deneyebilir çünkü yağlı ciltler de nem ihtiyacı duyar ancak bu cilt tipi ihtiyaca göre haftada bir veya iki defa ile uygulamayı sınırlayabilir.

SKIN FLOODING NASIL UYGULANIR?


 

Skin Flooding süreci, cildi maksimum seviyede nemlendirmeye odaklanan bir tekniktir. Skin Flooding tekniğini uygulamanın en sevdiğimiz yolu

1.)Temizleme: Skin Flooding dahil her cilt bakım rutininin ilk adımı temizlemedir. Bunun için Checks And Balances™ Çift Fazlı Yüz + Makyaj Temizleme Sütümüzü seviyoruz. Bu ürün, Pirinç ve Badem Yağı içeriği sayesinde cilt üzerindeki kir ve kalıcı maskara dahil tüm makyajı çözmeye yardımcı olan nazik bir temizleyici & makyaj çıkarıcıdır. Skualen ve bitkisel kaynaklı Gliserin gibi içerikleri sayesinde kullanım sonrası cildi yumuşatmayı da destekler.


2.) 1. Serum: Bu adımda Hyalüronik asit gibi bir hümektanı ciltle buluşturmalısın. Hyalüronik asit, nemi cilde çekmeye yardımcı özelliği ile Skin Flooding için ideal bir bileşendir. İşte bu noktada Mega-Mushroom Onarıcı Bakım Serumumuz gibi Hyalüronik asit içeren bir serum iyi bir seçenek olacaktır. Skin Flooding tekniğinin bir parçası olarak serumun cilt temizliğinden sonra hafif nemli cilde uygulanması önerilir. Starr bu uygulamanın önemini şu şekilde belirtiyor: "Hyalüronik asit, nem mıknatısı gibi çalıştığı için nemli cilde uygulandığı zaman nemi cilde kilitler ve daha yüksek performans gösterir.”

3.) 2. Serum (isteğe bağlı): İkinci bir serum uygulamak isteğe bağlıdır, ancak Skin Flooding trendinin hayranları, bu adımın son derece faydalı olduğunu ve bu serumun Niasinamid içermesi gerektiğini söylüyor. Neden mi? Çünkü Niasinamid; cildin nem seviyesini artırmaya, cilt bariyerini desteklemeye ve cilde sağlıklı bir ışıltı kazandırmaya yardımcı olur. Favori Niasinamid içeren serumumuz ise ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı Plantscription™ Multi-Powered Yaşlanma Karşıtı Serum! Bu serum ile Skin Flooding tekniğinde cildin elastikiyetini arttırmaya da yardımcı olacaksın.

4.) 
Nemlendirme: Serumlar ciltte emildikten sonra nemlendirici aşamasına geçebilirsin. Skin Flooding tekniğini bitirmek için GinZing™ Canlandırıcı Jel Nemlendiricimizi kullanmayı seviyoruz. Hafif bir jel nemlendirici olan bu ürün, 72 saat kalıcı nemlendirme özelliğiyle cilt bariyerini desteklemeye ve cilde gün boyu ışıltılı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Tüm cilt tipleri için formüle edilmiştir ve yağlı ciltler için idealdir.

SKIN FLOODING VS. SKIN CYCLING: FARKI NEDİR?


Bu en popüler iki sosyal medya trendi, ürünleri katmanlama konusunda ortak bir yaklaşımı paylaşsa da birbirinden oldukça farklıdırlar. Skin Flooding, sağlıklı görünen, dolgun, nemli bir cilt elde etmek için aynı cilt bakım rutininde belirli nemlendirici ürünleri katmanlama tekniği ile uygulamayı gerektiren bir yöntemdir. Skin Cycling ise ciltte potansiyel olarak tahriş edici bileşenlerden kaynaklanabilecek rahatsızlığı önlemek için cilt bakım ürünlerini 3 gün ya da daha fazla süreyle dönüşümlü olarak kullanma tekniğidir.

SKIN FLOODING İLE İLGİLİ SON NOT


Daha nemli bir cilt görünümü elde etmek istiyorsan, Skin Flooding tekniği gerçekten denemen gereken bir trend! Buradaki anahtar ipucu, adımları tek tek uygulamanın doğru sonucu vereceğidir.

"Bu yöntem, arzulanan yumuşak ve nemli cildi elde etmenize yardımcı olur" diyor Starr.

Yaşasın Skin Flooding!

SON TRENDLER: